Marketing szeptany jest jak do tej pory najbardziej skutecznym sposobem reklamowania produktów. Rozwiązanie to posiada bardzo wiele istotnych zalet. Przede wszystkim marketing szeptany jest wykorzystywany w internecie. Narzędzie to stwarza idealne środowisko do reklamowania produktów w ten sposób. Chodzi tutaj o to, aby polecać produkty określonej firmy na różnych forach internetowych. Im więcej osób poleci dany produkt, tym zwiększa się wiarygodność danej firmy. Ludzie ogólnie mają skłonność do sprawdzania opinii na temat różnych produktów, zanim je kupią. Można to zauważyć poprzez przeglądanie tematów na różnych formach internetowych. Większość z nich to pytania o najlepsze urządzenie, najlepszy kosmetyk. Ludzie więc szukają poparcia w słowach innych przed zdecydowaniem się na kupno określonej rzeczy. Dlatego marketing szeptany jest tak bardzo skuteczny, ponieważ jest po prostu wiarygodny. Jeżeli widzi się, że normalny użytkownik, a nie sama firma poleca dany produkt po jego zastosowaniu, to nabiera się do niego zaufania.
Sam marketing szeptany posiada bardzo wiele atrakcyjnych korzyści dla firm. Nie tylko jest on bardzo skuteczny ale również bardzo tani. Na reklamy telewizyjne, czy nawet internetowe na bardziej znanych stronach płaci się ogromne pieniądze. Tak samo sytuacja wygląda z rożnymi bilbordami, czy też organizowanymi akcjami promocyjnymi. Z kolei jeżeli chodzi o marketing szeptany, to firmy płacą niewiele za umieszczanie pozytywnych opinii w internecie na temat określonego produktu. Można więc na tym sposobie bardzo wiele zaoszczędzić. Nieco więcej płaci się jeżeli reklamować produkty mają osoby znane, jednak w przypadku mniejszych firm nie jest to tak naprawdę konieczne. Wystarczą opinie zwykłych użytkowników, jeżeli jest ich naprawdę wiele. Taki sposób reklamy jest szczególnie polecany osobom, które dopiero otworzyły firmę i zaczęły produkować swoje produkty. Wtedy dobrze jest wywołać samodzielnie dyskusję na forum polecając dany produkt i czekać aż inni go wypróbują.
Oczywiście, aby takie reklamowanie się powiodło, to ważne jest umieszczanie komentarzy na forach, które odwiedza grupa, do której produkt jest kierowany. Przykładowo jeżeli reklamuje się kosmetyki, to raczej opinie i dyskusje powinno wywoływać się na forum przeznaczonym dla kobiet, a nie dla mężczyzn. Wybieranie miejsc, gdzie komentarze będą publikowane jest więc również niezwykle istotne. Oprócz tego komentarze muszą być wiarygodne. Sztuczne zachwalanie produktu, bez wymienienia żadnych wad raczej nie przynosi najlepszych efektów. Jeżeli ktoś na kilku forach wychwala produkty tej samej firmy cały czas, to nie jest on również wiarygodny. Ważne jest więc dokładne zaplanowanie strategii, aby wszystko się udało.
Podsumowując można powiedzieć, że marketing szeptany jest świetnym sposobem na reklamę, jeżeli tylko zostanie on dobrze przemyślany i opracowana zostanie odpowiednia strategia. Efekty mogą być ogromne i może to pozwolić małym firmom na wybicie się na określonym rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here