Obecny zakaz handlu mocno uderza w przyzwyczajenia polskich rodzin. Jeszcze niedawno Polacy mogli robić zakupy w niedzielę, dowolnie planując sobie weekend. Ruch w sklepach rozkładał się na dwa dni weekendu i każdy znalazł dogodną chwilę na zrobienie zakupów. Obecnie wszyscy jesteśmy zmuszenie robić zakupy w sobotę lub piątek. Kolejki w sklepach są ogromne, a na półkach często brakuje podstawowych produktów. Nie jest to dogodna sytuacja dla polskich rodzin. Nieco lepiej mają ludzie wykonujący pracę zdalną, na przykład informatycy tworzący bazy danych SQL. Mogą oni pójść do sklepu w dowolnym momencie, każdego dnia tygodnia.
Najwygodniej oczywiście pojechać na zakupy samochodem, ale czy ktoś zastanawiał się, jaki ma to wpływ na środowisko? Jest to nieekologiczne rozwiązanie, które zanieczyszcza nasze powietrze. Cierpimy na tym wszyscy. Spaliny dostają się do naszego układu oddechowego i niszczą go nieodwracalnie. Wiele chorób płuc – na przykład częste ostatnio nowotwory – są powodowane przez wdychanie spalin z naszych samochodów. Dlatego wybierając się na zakupy najlepiej postawić na rower. Do wyboru mamy rowery górskie, szosowe i miejskie. Rower górski służy do jazdy po górzystym terenie. Posiada on wiele przerzutek oraz specjalnie dopasowany łańcuch. Rama takiego roweru jest lekko pochylona, co gwarantuje komfort podczas jazdy w górach. Rower szosowy to przede wszystkim lekkość i sztywność. Te cechy pozwalają rozwijać kolarzom duże prędkości i szybko pokonywać długie odcinki nawet najbardziej wymagających tras. Jazda na nim nie jest zbyt wygodna, ale na pewno jest to bardzo efektywny środek transportu. Rower miejski oferuje bardzo wygodną pozycję jazdy. Nasza sylwetka jest niemalże całkowicie wyprostowana, wpływa to bardzo korzystnie na nasz kręgosłup. Osiągane prędkości nie są zbyt wysokie, ale wartości użytkowe w pełni to rekompensują. Oczywiście najlepszym wyborem do wyjazdu na zakupy jest rower miejski. Najczęściej jest on wyposażony również w pojemne koszyki do których możemy włożyć nasze zakupy i bezpiecznie je przetransportować.
Wracając do pracy zdalnej. Jest dużo zwolenników takiej formy pracy, ale nie brakuje również przeciwników takiego rozwiązania. Oczywiście do głównych zalet należy elastyczny czas pracy i dowolne kształtowanie własnego dnia pracy. Nie mamy przełożonego, który cały czas nas pilnuje. W dowolnym momencie możemy zrobić sobie kawę czy przerwę na obiad. Bez problemu mamy również czas na odebranie dzieci ze szkoły. To wszystko może się jednak przerodzić w wady pracy zdalnej, czego często nie dostrzegają jej zwolennicy. Nasz czas pracy możemy wydłużyć się w niekontrolowany sposób i zamiast tradycyjnych ośmiu godzin, pracujemy aż jedenaście. Może być ciężko zmotywować się do pracy, wykonywanie poszczególnych zadań może zabierać więcej czasu niż w tradycyjnym biurze. Nie mamy kogo poradzić się w przypadku napotkanych problemów. Przerwy mogą przerodzić się w kilkugodzinne lenistwo, a nadrabiając braki możemy zaniedbać kontakty z dziećmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here