Usługi związane z informatyką i usługami internetowymi przechodzą okres burzliwego rozwoju i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych latach coś zmieniło się z w tym temacie. Specjaliści od tworzenia stron internetowych i interaktywnych aplikacji bez względu na to czy odpowiadają za frontend czy backend są rozchwytywani.
Na tę chwilę uznawanych za najważniejsze jest kilka języków programowania. W najpopularniejszych takich jak Java, C++, PHP, Javascript czy Python programowanie daje duże możliwości i wpływa na to w jakim świecie żyjemy, ponieważ od przeróżnych aplikacji i stron internetowych może zależeć naprawdę bardzo dużo. Wystarczy wspomnieć, że wielu z nas posiada na smartfonie aplikacje bankowe umożliwiające dostęp do konta, inni z kolei korzystają z nich do sprzedaży przedmiotów wartych tysiące złotych. Bez aplikacji i programów nie mogą pracować przedsiębiorstwa, od małych fabryk, aż po wielkie przetwórnie czy elektrownie.
Programowanie wymaga zrozumienia wielu spraw składających się na komunikowanie aplikacji z komputerem, a przez to także z użytkownikiem. Pisanie kodu jest zatem nie tylko próbą zaprojektowania odpowiedniego rozwiązania, ale także swego rodzaju sztuką, ponieważ pogodzenie prostoty, optymalizacji z dużymi możliwościami aplikacji jednocześnie biorąc pod uwagę różnorodność i ograniczenia komputerów to bardzo poważne zadanie. Programiści zatem muszą podchodzić do swojej roli bardzo wszechstronnie i wczuwać się w rolę użytkownika, nie zapominając jednak o wiedzy technicznej.
Python jest językiem stale rozwijającym się, dlatego trzeba być na bieżąco z nowinkami. W stale idącym do przodu świecie technologii informacyjnych programiści są jednymi z ważniejszych czynników rozwoju, którzy nadają mu szybki bieg. Stwierdzenie, że to jak będzie wyglądała rzeczywistość za kilka lat w dużej mierze zależy od programistów nie jest wielką przesadą. Procesy automatyzacji, robotyzacji będą nieubłaganie się pogłębiały, a każdy system, urządzenie nie może się obejść bez programowania. Zastosowania te wymagają unikalnych rozwiązań stąd trudno sobie wyobrazić, żeby można było je rozwijać bez udziału żywego programisty.
Python jest uznawany za język prosty, przyjazny, dość szybki, efektywny i przez to bardzo wspierający wydajność. Używa się go często do bardzo złożonych zastosowań, stąd jego dobra znajomość upoważnia już stwierdzenia, że potrafi się programować na wyższym poziomie.
Wynagrodzenie jakie można osiągnąć, używając tego języka należy do największych, a mówi się o tym, że będzie potrzeba coraz więcej specjalistów, którzy potrafią go stosować. Dużo wielkich firm, znanych większości użytkowników internetu korzysta z aplikacji w nim napisanych. Przydaje się on zarówno w działaniach marketingowych jak i w mniej typowych zastosowaniach takich jak testowanie czy ochrona bezpieczeństwa w aplikacjach. Dobrym powodem, dla którego warto zacząć programować w Pythonie jest fakt, że w internecie jest dostępne bardzo dużo ogólnodostępnych materiałów na jego temat.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBazy danych
Następny artykułPraca w branży IT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here