Kamień dekoracyjny jest coraz częściej wykorzystywany w aranżacjach wnętrz na wszelkie możliwe sposoby. Oto kilka z nich, które zmienią twoje nudne mieszkanie nie do poznania.

Kamień na ścianie

Najchętniej podczas projektu architekci wnętrz wykorzystują kamień dekoracyjny na poszczególnych ścianach. Ma on znaczenie jedyne wizualne, co nie zmienia faktu, że warto go zastosować zamiast tapety, paneli ściennych, czy drewna. W zależności od producenta znajdziemy pokaźną ilość wzorów i kolorów. Możemy dzięki temu zaszaleć z całym projektem, tworząc klasyczne lub w pełni nowoczesne pomieszczenia niewielkim kosztem i niewielką pracą. Gipsowe elementy wystarczy przyklejać do ściany jak płytki z użyciem dedykowanego im kleju.

Kamień w kuchni

Z pewnością widzieliście wiele zdjęć, na których obszar między blatem a szafką został wypełniony czerwoną cegłą. Jest to dobry przykład właśnie kamienia dekoracyjnego, który do złudzenia ją przypomina. Zamysł jest znakomity. Czerwony kolor nadaje nowoczesnego naturalnego wizerunku całej kuchni. Martwisz się o funkcjonalność? Bez obaw. Większość kamienia dekoracyjnego powinna być zabezpieczona lakierem. Będzie on tworzył powłokę identyczną jak w przypadku kafelek, czyli niechłonną i łatwą do utrzymania w czystości.

Kamień w korytarzu

Korytarz, czy hall, jak kto woli, jest najbardziej narażony na ubrudzenie ścian. Kamień dekoracyjny rozwiązuje ten problem. Popularny Jukon, czy Brima tworzą efekt 3D, który zmniejsza widoczność ubrudzeń. Tak, to niezbyt komfortowe rozwianie, bo brudu pod dywan nie zamiatamy. Jednak taki kamień również możemy dodatkowo zabezpieczyć lakierem i po prostu wycierać mokrą ściereczką. Nic trudnego, a efekt czystości i nowoczesności zostanie o wiele dłużej.

Kamień w pokoju

Tu można powiedzieć śmiało, w salonach wykorzystuje się go najczęściej. Niektórzy kładą cegłę gipsową na całą ścianę, a niektórzy wolą niewielkie elementy dekoracyjne z trójwymiarowych kamieni. Jeden i drugi pomysł jest świetny. Nada charakteru i ujednolici styl pomieszczenia. Wszystko zależy jednak od tego, jaki on ma być. Nowoczesne eleganckie wnętrza typu Glamour uwielbiają biel i czerń w umiarkowanym dawkowaniu – jako dodatek. Style loftowe, skandynawskie i pochodne lepiej współpracują z cegłą. Kamieniem dekoracyjnym możesz rozdzielić znakomicie strefy pokoju.

Zakup kamienia dekoracyjnego

Kamień różni się głównie wyglądem. Możesz sprawdzić sam, który z nich przypadnie ci do gustu. Najlepsze z nich oferuje nowoczesna hurtownia budowlana Bricoman.pl (sprawdź tutaj: https://www.bricoman.pl/plytki-gres-terakota/klinkier-kamien-dekoracyjny/kamien-dekoracyjny). Nie czekaj, zmień swoje wnętrze na lepsze.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrawo spadkowe
Następny artykułNauka zaocznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here