Aby całkowicie zmienić kolor swojego samochodu, nie musimy od razu decydować się na kosztowne i czasochłonne lakierowanie. Jest na to znacznie tańszy sposób, czyli oklejenie specjalną folią. Jeśli znudził Ci się dotychczasowy odcień auta, być może to jest dla Ciebie dobre rozwiązanie – sprawdź jego najważniejsze wady i zalety.

Na czym polega oklejanie auta folią?

Oklejenie folią sprawia, że zmiana koloru auta nie trwa zbyt długo i nie trzeba nadwyrężać swojego budżetu. Jest to dobra alternatywa dla tradycyjnego lakierowania. Zależnie od rodzaju folii, jej producenta czy ilości elementów do oklejenia, za zmianę koloru pojazdu w ten sposób trzeba zapłacić od kilkuset (za pojedynczą część) do kilku tysięcy złotych (za cały samochód). Pierwszym krokiem jest przygotowanie auta, czyli demontaż odpowiednich elementów. Konieczne jest też odtłuszczenie karoserii, potem pozostaje tylko przyklejenie wybranej folii.

Oklejanie auta folią – zalety

Za sprawą folii można łatwo zmienić dotychczasowy kolor samochodu, a dodatkowo zabezpieczyć lakier przed uszkodzeniami. Na taką metodę mogą zdecydować się posiadacze starszych, jak również nowych aut – nie tylko osobowych, ale i terenowych czy dostawczych. Obecnie do wyboru mamy wiele różnych rodzajów folii: matowe, błyszczące, chrom, kameleon czy z ciekawymi efektami (np. strukturalnego karbonu). Dlatego auto może znacząco wyróżniać się na ulicy.

Folia jest odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, poza tym auto można myć tak samo, jak przed jej zaaplikowaniem. Jeśli zostanie ona dobrze przyklejona, trudno będzie dostrzec, w jaki sposób zmieniono kolor karoserii. Średnia trwałość folii do oklejania aut wynosi od 5 do nawet 10 lat.

Oklejanie auta folią – wady

Jeśli zdecydujemy się na oklejenie samochodu folią, należy znaleźć doświadczonego fachowca, który wykona to precyzyjnie. Inaczej może się okazać, że praca nie została wykonana wystarczająco starannie. Jeżeli pewne elementy pojazdu poprawiano wcześniej lakierniczo, istnieje ryzyko, że przy odklejaniu folii razem z nią odejdzie lakier. Niemniej jednak metoda oklejania aut folią staje się coraz popularniejsza, bo pozwala nie tylko na zmianę koloru karoserii, ale też np. zamaskowanie nieestetycznych rys.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here