Prowadzenie własnego biznesu — na przykład sklepu — jest dziś łatwe i trudne jednocześnie. Z jednej strony coraz łatwiej prowadzić go od strony formalnej, gdyż rząd coraz bardziej idzie przedsiębiorcom na rękę, wprowadzając coraz to nowe uproszczenia. Przepisy prawa podatkowego i sposoby rozliczania się z fiskusem stają się coraz łatwiejsze i wielu przypadkach można poradzić sobie z prowadzeniem księgowości nawet bez pomocy biura księgowego. Z drugiej jednak strony samo funkcjonowanie na rynku pełnym konkurencji to istna walka o przetrwanie.

Chociaż wiele sklepów funkcjonuje dziś po części lub w całości jako sklepy Internetowe, nie każdy przedsiębiorąca pragnie prowadzić taką formę sprzedaży. Pomimo faktu prowadzenia sprzedaży wyłącznie w trybie stacjonarnym, sklep i tak musi być obecny w Internecie, który wkroczył dziś niemal we wszystkie dziedziny życia, a marketing bez użycia tego medium skazany jest na porażkę. Głównym źródłem czerpania informacji o produktach i usługach jest dziś właśnie sieć, co nie może być zignorowane przez żadną formę Bez względu, czy nasz sklep jest sporych rozmiarów, czy jest to mały sklepik, zasygnalizowanie jego istnienia z użyciem sieci jest niezwykle ważne, a brak informacji na temat naszego biznesu może zaowocować niedostateczną liczbą klientów i w efekcie nawet zamknięciem naszej firmy.

Jakie są jednak sposoby na reklamę sklepu w Internecie? Pierwszym krokiem powinno być tutaj stworzenie strony internetowej informującej o naszych usługach i ofercie. Strona nie musi być droga i bogata w wodotryski. Nawet prosta i niedroga strona może być niezwykle skutecznym elementem strategii marketingowej, jeżeli zawiera dokładny i ciekawy opis sklepu i jego oferty. Postawić warto jest przede wszystkim na treść. Warto więc wynająć do jej stworzenia copywritera. Wielu z nich tworzy dobrej jakości przyciągające teksty w dość przystępnych cenach. Warto znaleźć takiego, który stworzy stronę zgodnie z zasadami SEO, dzięki czemu zajmie ona wysoką pozycję w wyszukiwarce. Usługa taka będzie droższa, ale jest doskonałą inwestycją, która szybko się zwróci.

Nasz sklep powinien być obecny też w mediach społecznościowych. Profil na tego typu portalach jest świetnym uzupełnieniem strony internetowej, jednak w przeciwieństwie do niej daje możliwość interakcji z potencjalnymi oraz dotychczasowymi klientami. W mediach społecznościowych można informować ich między innymi o nowych dostawach, obniżkach cen, czy promocjach. Profil na portalu społecznościowym służy też budowaniu pozytywnego obrazu naszego biznesu. W przypadku sklepów znów warto zatrudnić copywriterów, którzy tworzyć będą przyciągające klientów wpisy i sprawią, że nasz sklep będzie im się miło kojarzył. Równie dobrze możemy też prowadzić profil sklepu samodzielnie, co najczęściej jest praktykowane przez małe sklepy, które nie posiadają środków na tego typu usługi lub uważają, że są w stanie stawić czoła temu zadaniu samodzielnie.

Strona internetowa i profil na którymś z portali społecznościowych to sprawdzone sposoby promocji sklepu w Internecie. Jeżeli sklepu jeszcze nie otworzyliśmy i dopiero planujemy go otworzyć, dobrze jest rozpocząć działania marketingowe jeszcze przed jego otwarciem lub przynajmniej dopilnować, by strona i profil w mediach społecznościowych zostały uruchomione na samym początku jego działalności, gdyż to często pierwsze jej miesiące decydują o dalszym sukcesie lub jego braku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here