Budując dom zawsze się o czymś zapomni. W internecie z łatwością znajdziesz zdjęcia schodów prowadzących donikąd, drzwi na wysokości pierwszego pięta. Widziałem raz zdjęcia domu, w którym okna były zamontowane na odwrót. Klamki zamiast wewnątrz były na zewnątrz. Idealna po prostu ochrona przed złodziejami.

Dlatego istotne jest zadawanie pytań. Zakładam, że pracujesz. Więc wiesz zatem jak istotne są pytania. Nie tylko pozwalają one kontrolować współpracowników bądź podwładnych. Są również narzędziem pozwalającym poznać szczegóły danego zadania. Pytania są również idealną metodą do znalezienia potencjalnych błędów.

Oczywiście są osoby, które uważają, że zadawanie pytań oraz wątpliwości służą temu aby podważyć czyjąś kompetencję. Można czasem zauważyć to wśród lekarzy. Gdy tylko wspomnisz o tym, że planujesz uzyskać opinie innego lekarza często się zapowietrzają. Padają wtedy słowa, że na pewno nie powie nic innego, wręcz będzie Cię zniechęcać do takiej wizyty. Powinno być to dla Ciebie sygnałem, że lekarz nie czuje się pewny swojej wiedzy. Tak naprawdę taka postawa lekarza powinna być dla Ciebie sygnałem jak najszybszej wizyty u innego specjalisty. Być może potwierdzi on wynik, być może spojrzy z innego punktu widzenia. Może się niestety również zdarzyć, że spotkasz takiego samego fachowca.

Wracając do tematu budowy domu. Wiele osób pomija stosunkowo ważny aspekt jego budowy jakim jest brama garażowa. Architekci w planie wrysowują po prostu bramę. Dopiero w ostatnim etapie budowy klient zastanawia się jaką bramę wybierać. Często nie ma czasu na długie szukania, dlatego wybiera pierwszą z brzegu ofertę.

Oczywiście zawsze jest to błąd. Przede wszystkim od początku musisz się zastanowić jaką bramę chcesz mieć. Możesz kupić bramę w stylu angielskich filmów. To te otwierane ręcznie przy pomocy starego sługi. Nie jestem jednak przekonany, czy stać Cię na starego sługę.

Zatrudnienie starszego pana, którego jedynym zadaniem będzie otwieranie bramy, jest czynem szlachetnym. Oczywiście pod warunkiem, że opłacasz mu pełne składki. W ten sposób nie tylko może dorobić do emerytury, ale jeszcze może liczyć na lepszą opiekę medyczną.

Jednak stary sługa do otwierania bramy wjazdowej jest mało praktyczny. Niestety podeszły wiek ma to do siebie, że człowiek bardzo szybko podupada na zdrowiu. Co nam po pracowniku, który co chwila przebywa na chorobowym?

Dlatego warto zastanowić się nad bramą otwieraną przy pomocy pilota. Jest to opcja nie tylko bardziej praktyczna, ale również i tańsza. Przy okazji w momencie gdy pada deszcze nie będzie trzeba wychodzić z samochodu aby otworzyć bramę.

Firma, która zamontuje Tobie bramę wykona programowanie pilota faac, dzięki któremu będzie można otwierać bramę. Dodatkowo bramy takie są objęte gwarancją. Możesz zatem oczekiwać, że wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu bramy zostaną naprawione szybko.

Oczywiście wszystko to pod warunkiem, że nie postanowisz wjechać na pełnej prędkości w bramę wjazdową. W takim wypadku niestety za szkodę odpowiadasz Ty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here