Jesteś szczęśliwym posiadaczem drukarki HP i musisz kupić do niej materiały eksploatacyjne? Nie wiesz, który produkt będzie lepszy, oryginalny czy zamiennik? W Internecie można znaleźć wiele różnych opinii na ten temat. Oto podsumowanie informacji, dzięki któremu znajdziesz odpowiedź na pytanie, czy warto kupować oryginalny tusz do drukarki HP?

Oryginalne tusze do drukarek – co warto o nich wiedzieć

Na początku należy dopowiedzieć na pytanie, dlaczego oryginalne tusze i tonery różnią się od zamienników? Najważniejsza różnica pojawia się już na etapie produkcji. Firmy wypuszczające na rynek drukarki atramentowe oraz laserowe, dokonują szczegółowych testów i analiz jakościowych, oferowanych oryginalnych tuszy i tonerów, by były jak najlepiej dopasowane do sprzedawanych produktów. W przypadku zamienników etap ten jest zazwyczaj pomijany. W związku z tym mogą one nie spełniać wymagań klientów. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez niezależną firmę, która porównała tusze HP z zamiennikami z 9 różnych firm. Okazało się, że ponad 15% z nich uległo awarii podczas pracy, lub też nie nadawało się w ogóle do użytku z powodu wad produkcyjnych. Często również sama jakość wydruków pozostawiała wiele do życzenia.

Jakie są dokładnie wady i zalety oryginalnych tuszy i tonerów do drukarek?

Zalety i wady oryginalnych tuszy do drukarek

Ceny oryginalnych tuszów do drukarek kolorowych wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od pojemności i producenta. Choć zamienniki mogą być tańsze nawet o 30%, jednak warto się zastanowić, czy taka oszczędność ma sens.

Najważniejszą zaletą oryginalnych tuszy i tonerów do drukarek do doskonała jakość wydruku kolorowego. Intensywne i doskonale odwzorowane kolory, to z pewnością ważna kwestia dla tych, którzy chcą w domu wydrukować zdjęcia lub inne materiały graficzne.

Kolejną kwestią jest duża wydajność, pozwalająca na wydrukowanie wielu stron tekstu. Warto pamiętać, że można również zwiększyć wydajność tuszów i tonerów podczas codziennego drukowania, wybierając niższą lub standardową jakość wydruku w opcjach drukarki.

Na koniec należy również dodać, że oryginalne tusze i tonery do drukarek mają znaczny wpływ na tempo zużywania się sprzętu.

Co więcej, tanie i oryginalne tusze do drukarek coraz częściej można znaleźć w Internecie np. na stronie tonatuszu.pl.

Wady i zalety zamienników tuszy i tonerów

Z pewnością dla większości użytkowników drukarek atramentowych i laserowych, największą zaletą zamienników jest ich cena. Obecnie w sprzedaży jest ich bardzo duża ilość. Oferowane są zamienne tusze do niemal wszystkich typów urządzeń, z których korzystamy. Różnią się one jednak między sobą nie tylko ceną, ale również jakością. Trzeba więc zwrócić szczególną uwagę na produkt, jaki kupujemy, jego parametry, a także opinie innych klientów.

Największą wadą zamienników to z pewnością ich jakość. Trudno znaleźć tani produkt, który da takie same doskonałe efekty kolorowych wydruków, jakie otrzymamy korzystając z oryginalnych tuszy i tonerów.

Warto pamiętać, że słabej jakości zamienniki mogą powodować uszkodzenia urządzenia. Niektóre drukarki wymagają by tusz lub toner był wyposażony w specjalny chip, bez tego odczyt pojemności pojemnika przez drukarkę będzie błędny i nie będzie działać. Należy więc podczas zakupu zwrócić uwagę na jego obecność.

Kiedy warto wybrać zamiennik

Choć zamienniki tuszów i tonerów do drukarek mają swoje wady, jednak są sytuacje, kiedy korzystanie z nich przynosi korzyści. Dotyczy to przede wszystkim mniejszych firm i biur, kiedy trzeba wydrukować dużą ilość stron tekstu tanim kosztem, a ich jakość nie ma większego znaczenia. To również dobra opcja dla domu, w którym rzadko kiedy korzystamy z wysokiej jakości druku kolorowego. Jednak decydując się na zamiennik, trzeba poświęcić chwilę czasu na wybór odpowiedniego produkty i zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Są to między innymi:

– pojemność opakowania,

– wydajność, czyli ilość stron, jaką można wydrukować z danej pojemności,

– zabezpieczenie przed rozlaniem,

– jakość wydruku,

– chip, umożliwiający odczyt parametrów pojemnika przez drukarkę.

Jeśli po raz pierwszy decydujemy się na zakup zamiennika, warto skorzystać ze stron, na których można znaleźć dokładne porównania i oceny zamienników z różnych firm, dzięki temu znacznie łatwiej będzie wybrać dobrej jakości produkt. Nie oznacza to jednak, że będzie on najtańszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here