Kto w dzisiejszych czasach wyobraża sobie świat bez technologii? Spotykamy się z nią na co dzień w różnego rodzaju sytuacjach. Kiedy budzimy się rano, sprawdzając najnowsze powiadomienia z social mediów na smartfonie – mamy do czynienia z technologią. Tak samo mamy z nią do czynienia, kiedy oglądamy telewizję, czy nawet, kiedy wypłacamy z bankomatu pieniądze. Wszystkie te rzeczy, na które się natykamy, zostały wcześniej specjalnie zaprogramowane, by mogły ułatwiać nam codzienne życie. A bezpośrednio z programowaniem i pieniędzmi, jak wiemy, łączy się informatyka.

Czy opłaca się zostać w tych czasach informatykiem?

Jeśli zastanawiamy się, czy warto, musimy wiedzieć, że nigdy nie było odpowiedniejszego czasu na to, by rozwijać się w tej dziedzinie. Dziś, kiedy technologia otacza nas na każdym kroku i mamy do niej niemożliwie łatwy dostęp, tak samo jak i do wiedzy – naprawdę nie mogło być lepszego momentu. Musimy być świadomi tego, że technologia nagle nie zniknie, nie będzie tak, że w pewnym momencie przestanie się rozwijać. To idealny czas na to, by rozwijać się w branży informatycznej, która jak wiemy, oferuje nam ogromne możliwości, jeśli chodzi o rynek pracy.

Informatyka to przyszłość

Informatyka jest bardzo ogólnym pojęciem, bo dzieli się na wiele różnych obszarów i każdy z nich zajmuje się czymś innym, by razem wspólnie mogły idealnie ze sobą współgrać. Mamy więc front-end developerów, programistów specjalizujących się w aplikacjach internetowych, grach wideo, czy też zupełnie innych, wymyślnych rzeczach, ale nie możemy również zapominać o innych działach informatyki. Jak radzilibyśmy sobie bez ludzi, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo w sieci? Cyberbezpieczeństwo, podobnie jak zarządzanie bazami danych, to równie przydatne zawody, które zapewnią nam naprawdę ciekawą przyszłość i duże pieniądze.

Administrator baz danych – zarobki

Administrator baz danych to zawód teraźniejszości i przyszłości, bo choć jego pracy zwykle nie widać, to niemożliwym jest, by przemysł informatyczny mógł funkcjonować bez niego. Jakie są więc zarobki administratora baz danych?

Musimy wiedzieć, że nikt nie jest w stanie podać nam dokładnej kwoty, gdyż jej wysokość zależy od tego w jakiej firmie pracujemy, w jakim mieście i czym dokładnie się zajmujemy. Szacuje się jednak, że średnie zarobki administratora baz danych wahają się między czterema tysiącami złotych a dziewięcioma tysiącami. Oczywiście – można zarabiać więcej, można również zarabiać mniej. Mimo wszystko informatyka jest branżą kreatywną i w każdym momencie, mając dobry pomysł, jesteśmy w stanie ją zrewolucjonizować. Ogranicza nas tylko wiedza, umiejętności, a przede wszystkim nasze chęci.

Czy warto zostać administratorem baz danych?

Jeżeli praca z komputerami jest naszą pasją i nie boimy się wyzwań, a także sporej ilości nauki, która będzie na nas czekała – warto. W tych czasach informatycy są w stanie zarabiać naprawdę ogromne pieniądze i w skali zarobków są stawiani tuż obok prawników i lekarzy. To o czymś z pewnością świadczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here