Działania marketingowe, jakie podejmowane są przez firmy, potrafią stanowić ogromny procent całościowych ich wydatków. Jeśli pieniądze te zostaną dobrze zainwestowane a cały plan marketingowy zostanie poprawnie zaplanowany, to z pewnością firma liczyć będzie mogła na co najmniej kilkukrotny zwrot z tej inwestycji. Dlatego jest tak istotne, aby stale analizować jakie działania przybliżają firmę do sukcesu, jakie są skuteczne, a z jakich lepiej będzie zrezygnować. W dzisiejszych czasach istnieje całe mnóstwo dotarcia do klienta ze swoim przekazem marketingowym. Jeśli marketing rozumieć jakie docieranie do klienta końcowe z produktem lub usługą, które są w stanie zaspokoić jego potrzeby oraz rozwiązać problemy, to działania marketingowego jeszcze nigdy nie miały szansy być tak precyzyjne jak dziś. Rozwój nowych technologii i coraz bardziej powszechny dostęp do internetu czy urządzeń mobilnych znacznie ułatwia takie działania.

Jednym z aktualnie obowiązujących trendów, który stale zyskuje na popularności i zdobywa coraz większe grono zwolenników jest tak zwany inbound marketing. Inaczej nazywany jest on marketingiem przychodzącym. Najogólniej rzecz ujmując są to takie działanie, w których to klient staje się bardzo ważnym uczestnikiem tych działań. Cały przekaz reklamowy i marketingowy musi być skonstruowany w taki sposób, aby to klient był w stanie dotrzeć do niego samodzielnie. Jest to nieco zbieżne z innym trendem, czyli content marketingiem.

Główną przestrzenią, w której stosuje się marketing przychodzący jest oczywiście internet. Ponieważ to właśnie to medium kojarzy się najbardziej z tym, że to klient, konsument, samodzielnie poszukuje interesujących go treści lub sposobów na rozwiązanie swoich problemów. Zadaniem firmy jest przewidzieć to, czego dany klient może poszukiwać i potrzebować, a następnie musi stworzyć treści, które klient znajdzie i z własnej, nieprzymuszonej woli przeczyta lub obejrzy w formie video. Firma musi być więc zawsze o krok przed klientem.

W całej tej strategii można wyróżnić zasadniczo 4 elementy, które uważane są za filary tego rodzaju działań marketingowych. Chodzi więc tutaj o statystyki strony internetowej, budowę przywiązania do marki, konwersję a także mierzenie efektywności wszystkich prowadzonych działań.

Jeśli chodzi o statystyki strony to mowa tu oczywiście o wszelkich sposobach, które umożliwiają zwiększenie ilości użytkowników na stronie internetowej. Jednym ze sposobów na zrobienie tego jest wspomniany już wcześniej content marketing. Dzięki analizie statystyk strony oraz badaniu czego szukali klienci, którzy trafili na stronę, firma zyskuje informację, jakich treści, na jakie tematy, musi przygotować więcej.

Przywiązanie do marki jest niezwykle ważnym, ale także trudnym elementem. Można tego dokonać na przykład za pomocą mediów społecznościowych, poprzez bycie tam, gdzie klienci marki. Należy tworzyć treści zachęcające do interakcji.

Całość i tak musi zmierzać do mierzenia i ciągłego poprawiania konwersji, czyli stosunku ilości odwiedzających osób do ilości osób, które dokonały zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here