Świeże warzywa i owoce, mięso, nabiał oraz inne różnego rodzaju produkty potrzebują funkcjonalnych i ergonomicznych pojemników, które właściwie zabezpieczą je w czasie transportu. Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych odpowiada na te potrzeby wytwarzając pojemniki, które mają zastosowanie w bardzo wielu branżach.

Wysokiej jakości tworzywo sztuczne

Pojemniki z tworzywa sztucznego to wygodny i bezpieczny sposób na magazynowanie różnego rodzaju produktów. W zależności od rodzaju mogą różnić się nie tylko wymiarami, ale również między innymi rodzajem zastosowanego tworzywa. Pojemniki przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych, np. warzyw i owoców czy mięsa, muszą być obojętne dla żywności i takimi cechami również się odznaczają.

Jeśli pojemniki przechowuje się również w niskich temperaturach czy na zewnątrz, to tworzywo sztuczne odznacza się także odpornością na takie czynniki. Dlatego zawsze należy dobierać je adekwatnie do potrzeb. Niezależnie jednak od typu wszystkie pojemniki z tworzywa są wytrzymałe i odporne na mechaniczne uszkodzenia.

Higieniczne i łatwe w obsłudze

Na funkcjonalność pojemników z tworzywa sztucznego przekładają się również takie cechy jak ergonomiczne uchwyty, które zapewniają sprawną obsługę ręczną, a także z pomocą automatycznych systemów przenośnikowych. Tworzywo sztuczne jest lekkie i bardzo higieniczne. Gładkie ścianki nie absorbują wody i łatwo utrzymać je w czystości.

W zależności od przeznaczenia pojemniki z tworzywa sztucznego mogą posiadać ścianki jednolite lub ażurowe. Te drugie zapewniają magazynowanym produktom właściwą cyrkulację powietrza, co sprawia, że idealnie sprawdzą się w przypadku świeżych produktów, jak warzywa czy owoce.

Zalety logistyczne

Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych zakłada również stworzenie pojemników, które usprawnią procesy logistyczne. W związku z tym niektóre warianty posiadają możliwość składania, dzięki czemu w transportach powrotnych generuje się dodatkowe wolne miejsce, które można przeznaczyć do przewiezienia innych towarów.

Wszystkie rodzaje pojemników można składować jedne na drugich, a niektóre z nich mogą być dodatkowo wyposażone w pokrywy, co jeszcze lepiej zabezpiecza przewożone towary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here