Wiele ludzi, nie jest zadowolonych z dotychczasowego życia. Próbują coś zmienić, ale bezskutecznie. Boją się nowych wyzwań i tkwią w swojej strefie komfortu.
Nic się samo nie zmieni. Nie obudzimy się pewnego ranka bogatsi, w wymarzonym miejscu, szczęśliwsi. Aby to wszystko osiągnąć, musimy aktywnie zainicjować pewne zmiany w swoim życiu. Nie będzie to łatwy proces, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Na początku powinniśmy zmienić swoje nastawienie, swoje myślenie, zaprogramować umysł.

Programowanie umysłu, to długotrwały proces, który nie trwa tydzień, czy dwa, lecz całe życie. Długość tego zjawiska wynika z tego, że z biegiem lat zmieniają się nasze pragnienia, priorytety, czy marzenia. O czym innym będzie marzyć nastolatek, trzydziestolatek, czy pięćdziesięciolatek. Nasze życie się rozwija, a wraz z tymi zmianami, zmienia się nasze nastawienie do wielu spraw.

Każdy z nas żyje w dwóch światach jednocześnie. W świecie zewnętrznym i wewnętrznym, czyli w swoim umyśle. Nasz mózg odbiera bodźce ze świata zewnętrznego, które są analizowane i przetwarzane przez nasz umysł. To, jak odbieramy daną sytuacje zależy od naszego nastawienia, naszych lęków, obaw i pragnień.
Dla przykładu przyjmijmy, że widzimy pająka, dorosły mężczyzna nie zwróci na ten fakt uwagi i będzie próbował go wynieść z mieszkania na kawałku papieru. Kobieta, która cierpli na arachnofobie, z krzykiem ucieknie z pomieszczenia, prosząc osoby trzecie o pomoc.
Powyższy przykład potwierdza nas w przekonaniu, że odbieranie świata zewnętrznego, jest zależne od naszego nastawienia i różne dla każdego człowieka.

Jak zaprogramować umysł?
Najważniejszą kwestią, by zacząć programować swój umysł, jest uświadomienie sobie swoich pragnień, marzeń, czy dążeń. Musimy zastanowić się, co chcemy w swoim życiu osiągnąć i jak ma wyglądać nasze życie po tej zmianie.

Kolejną rzeczą jest wyobrażanie sobie siebie w obliczu tej zmiany. Jak się nią cieszysz, jak z nią obcujesz, jak wygląda twoje życie po spełnieniu tego pragnienia. Musisz wyobrazić sobie sytuacje, w której osiągnąłeś już swój zamierzony cel, spełniłeś to marzenie. Skup się na swoich odczuciach, na radości, na poczuciu spełnienia, stabilizacji i dumy, że to osiągnąłeś. Bądź wdzięczny za tą sytuację.

Kolejną rzeczą jest działanie. Stosując powyższe metody opanowałeś już metodę przyciągania. Lecz jak wiemy, nic nie dzieje się samo. Postawiłeś sobie już cele, wiesz jak się będziesz czuł po ich osiągnięciu, teraz pora na przemyślane działanie, które umożliwi Ci ich spełnienie. Zastanów się, co możesz zrobić, co zmienić, by spełniło się twoje marzenie. Pamiętaj, że najlepsza jest metoda małych kroczków, które powoli przybliżą Cię do spełnienia.

Dzięki tym sposobom, nie tylko łatwiej osiągniesz swe pragnienia, spełnisz marzenia, ale możesz również zmienić swoje nastawienie i sposób odbierania otoczenia. Ludziom, którzy wszędzie widzą negatywy, dołują się błahymi sytuacjami żyje się trudniej. Dlatego nauczmy się cieszyć z małych rzeczy, z tego co już osiągnęliśmy, a stawiane przez nas nowe cele, będą łatwiejsze w realizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here