Współczesny świat opiera się na założeniu, że kto ma więcej, ten jest lepszy, a żeby mieć więcej trzeba więcej zarabiać, i stąd też setki tysięcy Polaków co dnia decyduje się na wyjazd za granicę kraju, gdyż to jedna z najprostszych metod na zarobienie w miarę godziwych pieniędzy. Życie u nas, w Polsce, za najniższą krajową, znacząco różni się od życia za najniższą krajową na Wyspach Brytyjskich, w Niemczech, czy nawet – w końcu nie taniej – Holandii. Ba, różnica ta jest na tyle duża, że zarabiając na zachodzie najniższą krajową nie tylko możemy godnie żyć, ale i również, jesteśmy w stanie odkładać nierzadko na prawdę całkiem spore pieniądze. I stąd też wiele osób, szczególnie młodych, którzy nie mają bogatych, czy też wpływowych rodziców, wyjeżdża za granicę. Część z nich oczywiście decyduje się na powrót, a zarobione na zachodzie pieniądze inwestuje. Spora jednak grupa decyduje się jednak na stałe zamieszkanie za granicą Polski, co stanowi powód do porażki dla osób władających krajem, którym jest Polska. Oby te jednak, osoby w rządzie, czy sejmie, nie czują się jednak odpowiedzialne za osoby, z których żyją i nawet wstyd im nie jest kiedy międzynarodowa migracja przyczynia się do spadku ilości Polaków w kraju nad Wisłą.
Osoby, które decydują się jednak na powrót do rodzinnego kraju, część zarobionych za granicą pieniędzy przeznaczają na samorozwój. Wiele osób zapisuje się na nietanie kursy komputerowe, które pozwalają im na podjęcie dochodowego i perspektywicznego zawodu. Masa osób zapisuje się na przykład na kurs programowania c++, po którym, jeśli tylko w sposób, choćby podstawowy załapią o co chodzi w programowaniu, mają one możliwość uzyskania pracy za naprawdę niezłą stawkę, pracy, która pozwoli im godnie żyć, w tym powoli umierającym kraju.
Inna, ciekawą kwestią jest jednak fakt, dotyczący tego, co z takimi osobami, już po kursie, osobami, które otrzymały pracę w zawodzie może się stać. Otóż, takie osoby, znowu mogą zdecydować się na wyjazd za granicę, ale tym razem nie ze względów koniecznych, a w związku z możliwością dalszego rozwoju w branży, jak i, no nie ma co ukrywać, z możliwością zarobienia lepszych pieniędzy niż w Polsce. I tutaj, jeśli tego typu osoby, zdecydują się na ponowny wyjazd, zdecydować, błędne, ale szalone koło zaczyna się zamykać. Tracimy specjalistów, którzy mogliby podnosić rangę firm działających w kraju. Na szczęście, nie wszyscy zdecydują się na ponowny wyjazd. Wiele osób, zarabiając godnie po kursie zdecyduje się na pozostanie w rodzinnym kraju z pewnego głupiego sentymentu. Ale i nierzadko też kwestie rodzinne ich zatrzymają, bo w końcu nie ma nic ważniejszego od własnej rodziny, od pięknej żony, przystojnego męża, jak i dzieci, które z czasem mogą pojawić się, i tym samym stać się głównym czynnikiem podejmowanych decyzji. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób żyje na granicy dwóch państw, aby tylko mieć pieniądze tak ważne i istotne do przeżycia kolejnych dni, tygodni, czy też miesięcy, i by nigdy nie musieć doznawać głodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here