Samoprzylepne etykiety to wszechstronne naklejki używane w wielu firmach. Umieszczane są między innymi na produktach i na ich opakowaniach. Czy etykiety samoprzylepne lepiej przygotować samemu, a może zlecić ich wydruk w drukarni?

Jak drukuje się etykiety samoprzylepne?

Etykiety samoprzylepne to szeroka gama druków na papierze albo folii samoprzylepnej, które mogą mieć różne formaty, kształty, wykończenie nawierzchni. Obecnie druk etykiet samoprzylepnych odbywa się za pomocą kilku technik, które dobierane są indywidualnie w zależności od przeznaczenia etykiety.

Druk można prowadzić samodzielnie, ale można także skorzystać z pomocy drukarni, które dysponują specjalistycznym sprzętem poligraficznym przeznaczonym do przygotowania etykiet. Na co warto się zdecydować?

Samodzielne drukowanie etykiet samoprzylepnych

Do samodzielnego druku etykiet samoprzylepnych w firmie konieczne jest posiadanie odpowiedniego zaplecza. W tym celu stosuje się przede wszystkim drukarki przeznaczone do druku cyfrowego, a także drukarki termiczne.

Nawet zwykła drukarka biurowa może posłużyć do przygotowania etykiet. Niestety, jakość wykonanych wydruków często pozostawia wiele do życzenia. Druk na drukarce atramentowej może być niewyraźny, rozmazywać się. Lepsze efekty dają drukarki laserowe, które przygotowują odporne na czynniki zewnętrzne wydruki.

Druga opcja to drukarki termiczne, które wymagają zastosowania specjalnego papieru. Drukarki te najczęściej używane są do przygotowywania:
– etykiet logistycznych
– etykiet do kodów kreskowych
– etykiet do wag

Druk etykiet samoprzylepnych na zamówienie

Gdy konieczne jest wykonanie większych nakładów, najlepiej zlecić druk etykiet samoprzylepnych w drukarni, która zapewni wtedy kompleksową obsługę. Dodatkowo etykiety mogą być odpowiednio wykończone – wycinane do kształtu, uszlachetniane, na przykład przez złocenia, srebrzenia, lakierowanie.

Drukarnie wykonują dla klientów wydruki o wszechstronnym zastosowaniu – czyste, które przeznaczone są do zadruku, a także te już zadrukowane zgodnie z dostarczonym projektem. Zastosowanie specjalnych metod druku powoduje, że przygotowane etykiety cechują się wysoką trwałością, wytrzymałością i estetycznym wyglądem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKancelaria prawna
Następny artykułInternet światłowodowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here