Robiąc zakupy w Internecie dla domu lub firmy, prawdopodobnie natrafiłeś na kilka typów sieci. Najpopularniejsze to światłowody, kabel, DSL i satelita. Każdy typ sieci różni się sposobem przesyłania danych, a każdy z nich ma swoje unikalne zalety.

Internet światłowodowy to połączenie internetowe, które przesyła dane w całości lub częściowo za pomocą kabli światłowodowych. Zatem połączenie internetowe za pomocą kabli światłowodowych to połączenie internetowe, w którym dane są dostarczane w postaci sygnałów świetlnych za pośrednictwem małych, elastycznych drutów szklanych.

Pewnie można się domyślić, że światłowody wygrywają pod względem szybkości, ale o ile? Właściwie całkiem spory margines. Sieci światłowodowe mogą zapewniać prędkości do 1 Gb / s (1000 Mb / s), podczas gdy prędkości DSL zwykle sięgają około 6 Mb / s. Więcej informacji na temat Mb / s i tego, co to oznacza, znajdziesz w tym artykule z często zadawanymi pytaniami na temat Mb / s. Nawet nie wiedząc zbyt wiele na temat Mb / s i tego, jak odzwierciedlają one prędkość Internetu, łatwo zauważyć, że światłowody mogą być dużo, dużo szybsze.

Biorąc pod uwagę, że światłowodowy Internet jest znacznie szybszy i bardziej niezawodny niż DSL, zrozumiałe jest, że światłowody będą droższe. Ale o ile więcej? Cena różni się w zależności od konkurenta, ale wybór światłowodu zamiast DSL nie cofnie Cię o wiele więcej w ciągu miesiąca.

Jednak DSL prawie zawsze będzie bardziej ekonomiczną opcją, ponieważ wykorzystuje istniejącą technologię i infrastrukturę (linie telefoniczne). Jeśli potrzebujesz połączenia internetowego bardziej do surfowania po Internecie i wysyłania e-maili niż strumieniowego przesyłania telewizji i gier online, DSL jest najbardziej opłacalnym wyborem.

Cena jest z pewnością czymś do rozważenia przy podejmowaniu decyzji między światłowodem a DSL, ale także dostępność. Aby region miał dostęp do Internetu światłowodowego, musi mieć zainstalowane kable światłowodowe. Ogranicza to dostępność Internetu światłowodowego do bardzo specyficznych obszarów, zwykle gęsto zaludnionych obszarów miejskich, ponieważ nowy system może obsługiwać więcej osób.

Ponieważ DSL opiera się na przewodach telefonicznych, które są prawie wszędzie, DSL jest znacznie łatwiej dostępne. W rezultacie więcej ludzi znajdzie opcje DSL, a nie światłowody, ponieważ technologia światłowodowa nie jest jeszcze obsługiwana w ich regionie.

Podsumowując: DSL przewyższa światłowody ceną, ale niekoniecznie wartością, ponieważ światłowody oferują szybsze oraz bardziej niezawodne połączenie za nieco porównywalną cenę. Ale pod względem dostępności porównanie nie jest nawet bliskie – DSL jest obecnie dostępne w znacznie większej liczbie obszarów niż światłowody kraków.

Teraz, gdy znasz główne różnice między Internetem światłowodowym a DSL, możesz zdecydować, który jest najlepszy dla Twojego domu lub firmy! Zastanawiasz się jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Zdecyduj się na internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu. Jeżeli masz zamiar kupić internet Kraków i inne miasta mają wielu przedsiębiorców zajmujących się usługami związanymi z internetem, który jest niezbędny do prowadzenia odnoszącej sukcesy firmy. Internet powinien być możliwie jak najtańszy, aczkolwiek nie należy zapominać o ważnym czynniku, jakim jest prędkość internetu. Prowadzenie firmy wymaga dobrego internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here