Prowadząc sklep internetowy także musisz myśleć o reklamie i promocji swojej firmy. Reklama Twojej firmy powinna opierać się jednak głównie na marketingu w internecie. Szczególnie powinieneś pomyśleć o reklamie w mediach społecznościowych, a dokładnie facebooku.

Zastanawiasz się pewnie teraz czy potrzebna jest Ci reklama sklepu internetowego na facebooku. Oczywiście, że jest potrzebna, ponieważ właśnie tam znajduje się cała masa Twoich potencjalnych klientów. Użytkownicy mediów społecznościowych uwielbiają robić zakupy przez internet, a co za tym idzie łatwo mogą zostać także Twoimi klientami.
Reklama sklepu internetowego na facebooku powinna zacząć się od założenia fanpage’a Twojego sklepu. Taki fanpage powinien być bardzo profesjonalnie przygotowany i prowadzony. Posty powinny być wstawiane regularnie. Natomiast przepiękne zdjęcia produktów z oferty Twojego sklepu powinny znajdować się często na profilu Twojej firmy na facebooku.
Pamiętaj także, że reklama sklepu internetowego na facebooku powinna być podsycana i urozmaicana różnymi konkursami i rabatami dla osób, które lubią Twój fanpage. Może organizować co jakiś czas konkurs, w którym zwycięzcy będą otrzymywać zniżkę w Twoim sklepie internetowym. Standardowy konkurs na facebooku opiera się na tym, że uczestnicy muszą polajkować Twój profil, post oraz muszą udostępnić publicznie Twój konkursowy post. Co za tym idzie znajomi konkursowicza również widzą ten post i masz reklamę swojego sklepu internetowego.
Kolejnym sposobem na to, aby reklama sklepu internetowego na facebooku była skuteczna jest wykupienie płatnej reklamy na fb. Polega, to na tym, że wpłacasz wybraną przez siebie kwotę na reklamę na facebooku, którą możesz dysponować. Jeżeli chcesz zdobyć nowe polubienia na fanpage’u, to ustawiasz osoby docelowe (zasięg i zainteresowania) do których reklama ma dotrzeć. Decydujesz jak długo reklama będzie wyświetlana i włączasz. Facebook nie gwarantuje określonej i konkretnej liczby polubień, ale jeżeli wybierzesz odpowiedni zasięg, czyli miejsce swoich klientów, a także odpowiednia zainteresowania, to powinieneś zdobyć jak najwięcej polubień, a sama reklama powinna dotrzeć do większej liczby osób. Możesz płatnie promować także oddzielne posty, np. te konkursowe.
Reklama sklepu internetowego na facebooku jest bardzo przydatna i jeżeli masz wątpliwości, to możesz zrobić ankietę w swoim sklepie internetowym co Twoi klienci sądzą o takim pomyśle. Możesz także skonsultować się ze znajomymi i swoimi pracownikami.
Jeżeli reklama sklepu internetowego na facebooku przyniesie zamierzony efekt, to będziesz cieszył się większymi zyskami i nowymi klientami. Jeżeli uważasz, że nie dasz rady sam poprowadzić takiej promocji, to zatrudnij specjalistę od promocji.
Jeżeli chcesz odnieść sukces, to reklama sklepu internetowego na facebooku, to jeden z Twoich koniecznych kroków do odniesienia zamierzonego celu. Pamiętaj, że promocja i reklama w dzisiejszych czasach jest niezbędna. Szczególnie w branży, która działa głównie w internecie.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułMarketing w sporcie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here