Praca ta z pozoru może wydawać się zwykłym i moc obowiązującym zajęciem. Polega ona przecież tylko na dostarczaniu paczek. Czy korzystając z usług firmy kurierskiej Zastanawialiśmy się dokładnie jak wygląda praca kuriera? Po głębszym zastanowieniu może okazać się, że jest to naprawdę ciekawe rodzaj pracy. Przekonaj się, czym zajmuje się kurier w swojej codziennej pracy. Czy jest to tylko doręczenie paczek? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-kuriera-jak-wyglada-wymagania-i-obowiazki/

Czym zajmuje się kurier?

Najprościej rzecz ujmując, do obowiązków kuriera należy zaliczyć przede wszystkim przewiezienie paczki z punktu A do punktu B. Kurier musi to zrobić jak najszybszy możliwy sposób, zachowując przy tym bezpieczeństwo oraz profesjonalizm. Głównym miejscem pracy jest samochód w trasie. Będzie on również odwiedzał magazyny, gdzie będzie musiał załadować towar oraz odpowiednio go postępować.

Jak wygląda dzień z życia kuriera?

Kurier rozpoczyna swój dzień wcześniej rano. Godzina wyznaczona jest przez koordynatora, a my jako przykłady i dobry pracownik musimy stawić się w magazynie o takiej porze. Na miejscu pobieramy przesyłki, sprawdzamy wstępnie ich stan oraz sporządzamy listę ewentualnych nieprawidłowości. Następnym krokiem jest przy pomocy specjalnego urządzenia mobilnego skanowanie każdej przesyłki. Urządzenie pomoże nam sortować paczki tak, aby logistycznie były one ze sobą spójne. Dzięki temu paczki Będą pogrupowane tak, aby doręczane były do tego samego regionu. Następnie czeka na wyruszeniem w trasę. Przesyłki rozwozimy na terenie danego regionu.

Od klientów będziemy odbierać przesyłki. Ludzie często wysyłają swoje paczki innym. Ważne, żebyśmy wiedzieli z jakim typem przesyłki mamy do czynienia. Więcej wykupują czasami droższe wersję przesyłek, a tym samym musimy bardzo na nie uważać. W razie problemów możemy zostać w stałym kontakcie ze swoim koordynatorem. Kiedy uporamy się ze wszystkimi paczkami wracamy do bazy. Tam zostawiamy przesyłki, których nie udało nam się doręczyć danego dnia. W kasie rozliczamy się z pobranej gotówki. W urządzeniu mobilnym oznaczamy wyrobiony cel oraz udajemy się po swojej zmianie do domu. Tak w skrócie wygląda dzień z życia pracy jako kurier.

Zobacz też: http://www.biblioteka.edu.pl/florysta-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here