Wiele osób jest zmęczonych swoją obecną pracą. Po jakimś czasie zaczynają już tylko odliczać czas do piątku, a na samą myśl o powrocie tam w poniedziałek nie mają na nic ochoty. Zaczynają wtedy traktować swoją pracę jako obowiązek z przymusu i nie przynosi ona im szczęścia tak samo, jak na początku. W takich sytuacjach warto pomyśleć o przebranżowieniu się i możliwości wykonywania pracy w branży IT, która będzie zarówno satysfakcjonująca, jak i przynosiła nam dosyć wysokie zarobki. Sprawdź, jak w prosty sposób nauczyć się programowania i wejść do branży IT.

Od czego najlepiej zacząć?

Nauki programowania, może spróbować dosłownie każdy. Perspektywy rozwoju w IT są ogromne i każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jak więc zacząć programować? Naukę należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego języka programowania, którego będziemy używać ciągle w naszej przyszłej pracy.

Języków do wyboru jest mnóstwo zaczynając od takich, które przeznaczone są głównie do pracy nad aplikacjami, takimi językami są: Java, C++, C#. Z drugiej strony można zainteresować się sektorem pracującym nad stronami internetowymi i zainteresować się językami takimi jak Java Script, PHP, Python.

Jak uczyć się programowania?

Nauka programowania wymaga, przede wszystkim skupienia i samozaparcia. Trzeba odpowiednio ją zaplanować i trzymać się swojego postanowienia. Oczywiście będą zdarzały się momenty zwątpienia, co jest normalne. Człowiek najwięcej uczy się na błędach, więc nie należy się zrażać do nauki programowania i pomimo niepowodzeń dążyć skutecznie do celu.

Sposobów na naukę programowania jest mnóstwo. Zaczynając od darmowych kursów, kończąc na specjalnie przygotowanych szkoleniach, takich jak bootcampy. Jeden i drugi sposób znacznie różnią się od siebie i zależą wyłącznie od tego, czy wolimy uczyć się sami, czy może nauka w grupie przynosi nad lepsze rezultaty.

Kursów internetowych jest wiele, zaczynając od tych darmowych, kończąc na płatnych. Jedne i drugie są doskonałym sposobem na rozpoczęcie nauki. Materiałów jest odpowiednio dużo, aby z wiedzą zdobytą w taki sposób, móc używać wybranego języka programowania w naszej przyszłej pracy. Ucząc się z kursów sami ustalamy, kiedy mamy zamiar uczyć się programowania i to od nas zależy jak często będziemy się z nich korzystać.

Bootcampy, z kolei są intensywnymi szkoleniami, stworzonymi przez świetnie przygotowanych szkoleniowców. Taki typ nauki odbywa się najczęściej online. Bootcampy mogą różnić się od siebie specjalizacjami i przez to trwać, krócej bądź dłużej. Taki rodzaj szkolenia może trwać między 8, a 25 tygodniami. Po każdym z takich bootcampów jesteśmy gotowi do wykonywania zawodu programisty.

kobieta w IT

Jakie istnieją perspektywy w branży IT?

Perspektywy na rozwój są osiągalne dla każdego w tej branży. Zaczynając nową pracę jako Junior Developer, z małym doświadczeniem, zależnie od czasu przez jaki wykonujemy pracę, możemy osiągnąć tytuł Senior Developera. Wraz ze stażem w danym sektorze, rosną oczywiście nasze zarobki. Jest to z pewnością aspekt, który przyciąga uwagę wielu osób właśnie do tej branży. Programowania można uczyć się całe życie i nic nie blokuje nas przed nauką nowych technologii, czy innych języków.

W zależności od naszych zainteresowań możemy aplikować na stanowiska związane z tworzeniem aplikacji użytkowych, zajmować się tworzeniem stron internetowych, lub też spróbować swoich sił w branży tworzenia gier komputerowych. Każde z nich ma swoje zalety i wymaga znajomości odpowiedniego języka programowania, jak i technologii.

Czy warto spróbować swoich sił w branży IT?

Oczywiście każdy może zacząć pracę w branży IT. Próg wejścia nie jest szczególnie wysoki. Na początku należy wybrać język programowania i zacząć jego naukę. Mimo kryzysów, które będą czekały na drodze do celu, nie warto się poddawać. Należy dążyć sumiennie do wyznaczonego celu, a efekty tej nauki będą owocne. W przyszłości będą gwarantowały dobrze płatną, a przede wszystkim ciekawą pracą, w której rozwijać można się na każdym kroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here